W dzisiejszych czasach przez nadmiar bodźców i rozpraszających urządzeń multimedialnych większość dzieci miewa problemy z koncentracją i dłuższym skupieniem na jednej czynności.

Dlatego jako odpowiedź na wszechobecną smartfonizację opracowaliśmy metodę zajęć bez ekranów, przy jednoczesnym wykorzystaniu elementów technologii druku 3D, jako narzędzia do tworzenia kreatywnego rękodzieła, rzeźb i konstrukcji technicznych.

Poprzez zajęcia Rysunku 3D wspieramy dzieci w rozwoju pasji artystycznych i konstruktorskich, jednocześnie ucząc cierpliwości do konsekwentnego, manualnego konstruowania złożonych projektów przestrzennych.

Niewątpliwym atutem jest to, że przestrzenne rysowanie projektów daje imponujące efekty wizualnie, a cały proces jest satysfakcjonujący i przede wszystkim podoba się dzieciom.

Jednak najciekawszym “efektem ubocznym” obserwowanym na naszych zajęciach jest wyraźne uspokojenie, wyciszenie i potwierdzane przez rodziców wydłużenie czasu koncentracji ich dzieci również poza zajęciami, co przekłada się na efekty w nauce i inne dziedziny życia.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia. Pracujemy zazwyczaj w grupach od 6 do 14 osób. Mamy doświadczenie w prowadzeniu zajęć w placówkach NVC, szkołach demokratycznych, szkołach integracyjnych, jak również z dziećmi z zespołem Aspergera. Scenariusze i poziom trudności zajęć dopasowujemy do uczestników.

* Wymagane

Antybot quiz [recaptcha]